Пользователей: 0

Главная » 2012 » Июль » 16 » Підсумки 1-го туру Епіцентр Чемпіонату України
19:09
Підсумки 1-го туру Епіцентр Чемпіонату України

Вже на старті сезону встановлено абсолютний рекорд відвідуваності матчів одного туру.

Господарі-гості. Матч-відкриття сезону у Луцьку приніс нічию. Але то був єдиний компроміс з перших 8-ми поєдинків. Загалом господарі мали відчутну перевагу, вигравши 6 разів і програвши в одному випадку. Баланс щойно розпочатих змагань з боку господарів такий: +6 =1 -1.

Великі перемоги. Як і годиться чинному чемпіону України, «Шахтар» розпочав захист титулу з перемоги із великою різницею (у 3 м’ячі або більше). Донеччани виграли вдома в «Арсенала» - 6:0.

Вольові перемоги. Стартовий тур не приніс успіху жодній з команд, яка програвала за ходом своєї зустрічі.

Голи. Взяття воріт фіксувались у кожному матчі. Загалом судді вказували на центр 23 рази. У 18-ти випадках святкували господарі поля, лише 5 голів забили гості. Середня результативність турніру зараз − 2,88.

Перший тайм − другий тайм. До перерви було забито 9 м’ячів (9:0), після відпочинку − 14 (9:5).

Автоголи. Перший м’яч у ворота своєї команди у сезоні на рахунку Євгена Єлісєєва («Говерла»). Ця команда програла в Одесі «Чорноморцю» - 2:3.

Дублі та хет-трики. По 2 голи в одному матчі забивали на разі 3 футболісти. Це Леонардо («Чорноморець») у грі проти «Говерли», Генріх Мхітарян («Шахтар»)  у поєдинку з «Арсеналом», а також Джуліано («Дніпро»), який забезпечив перемогу над «Таврією». Тричі за гру поки що ніхто не відзначився.

Попередження. Судді розпочали сезон з 44-х жовтих карток, з яких господарям дістались 20, гостям − 24. Середня кількість «гірчичників» у матчі − 5,5.

Вилучення. 2 футболісти не дограли матч до завершення через червоні картки. В обох випадках таке покарання стосувалось гравців господарів: Сергія Долганського («Ворскла») та Євгена Коноплянки («Дніпро»).

Пенальті. Всі 3 удари туру з 11-метрової позначки виконували господарі. Ілля Галюза («Зоря») та Марко Девіч («Шахтар») переграли голкіперів відповідно запорізького «Металурга» та «Арсенала», а от Євген Коноплянка («Дніпро») пробив повз ворота сімферопольця Сергія Погорілого.

Глядачі. Попередній рекорд відвідуваності (155 127, 25-й тур сезону 2011/2012 рр.) було побито на старті нового Епіцентр Чемпіонату України. Зараз 8 матчів зібрали на трибунах 163 969 прихильників футболу. У середньому це понад 20 тисяч − 20 496. Найбільша аудиторія туру (39 263) належить «Донбас Арені» і матчу «Шахтар» - «Арсенал».

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» здобув 10-у перемогу поспіль. Донеччани не забивали 6 м’ячів в одному матчі до зустрічі з «Арсеналом» з 11-го туру сезону 2005/2006 рр. («Шахтар» - «Іллічівець» - 6:0), або 199 поєдинків у матчах Чемпіонатів України.

− Безпрограшна серія і серія із забитими м’ячами у «Дніпра» тривають 8 матчів.

− «Металіст» перервав 7-матчеву безвиграшну серію.

− «Зоря» перемогла вдома вперше за 4 останні зустрічі.

− «Чорноморець» не йде з поля без забитого м’яча в 11-му поєдинку до ряду.

− «Динамо» має безпрограшну серію на своєму полі поспіль з 23-х матчів.

− «Кривбас» перервав 11-матчеву безвиграшну серію, за час якої криворіжці набрали тільки 2 очки.

− «Волинь» не виграє загалом 6 ігор, а вдома цей показник ще більший − 9.

− «Карпати» припинили серію із 5-ти поразок поспіль на чужому полі.

− Враховуючи сезон 2009/2010 рр., «Говерла» (колишнє «Закарпаття») не виграє 10 матчів.

− «Таврія» не виграє і пропускає голи 5-й тур до ряду.

− «Іллічівець» на чужих полях не забиває 323 хвилини.

- «Арсенал» програв після 9-ти зустрічей наприкінці попереднього сезону без поразок. «Каноніри» не пропускали 6 м’ячів після сезону 2009/2010 рр. («Арсенал» - «Таврія» - 1:6), а от у гостях стільки ніколи не пропускав. До речі, як ніколи не програвав із різницею у 6 м’ячів.

Ювілеї:

− Четвертий гол «Шахтаря» у ворота «Арсенала» (автор − Алекс Тейшейра) став для донеччан 1250-м у Чемпіонатах України.

− «Говерла» пропустила 150-й виїзний м’яч елітних змагань (це другий гол від «Чорноморця»). Примітно, що його провів свій захисник − Євген Єлісєєв, засмутивши таким чином партнерів та, зокрема, голкіпера Олександра Надя.

− У Максима Фещука («Таврія») 20 влучних ударів у Чемпіонатах України.

− Павло Ребенок («Металіст») та Ілля Галюза («Зоря») забили 10-і голи у ворота найсильніших вітчизняних команд.

− Вячеслав Чечер ((Металург» Д.) провів 300 матчів в українській футбольній еліті.

13.07Волинь1:1Карпати
14.07Зоря2:0Металург З
14.07Динамо1:0Металург Д
14.07Чорноморець3:2Говерла
14.07Металіст2:0Іллічівець
15.07Ворскла0:1Кривбас
15.07Шахтар6:0Арсенал
15.07Дніпро3:1Таврія